Obiekty sportowe są bardzo energochłonne. Na przykład w przypadku lodowiska energia jest zużywana na chłodzenie (zamrażanie lodu), a także na wentylację, oświetlenie i ogrzewanie w różnych obszarach areny. Oznacza to, że jednocześnie ogrzewamy i chłodzimy, co stanowi doskonały przykład zastosowania inteligentnej optymalizacji zużycia energii i technologii chłodniczej w celu uniknięcia marnowania cennej energii. Ciepło skraplania z lodowiska można wykorzystać do ogrzewania basenu, a bilans energii jest automatycznie monitorowany w celu uzyskania optymalnych warunków zarówno dla lodowiska, jak i basenu.
Inteligentna technologia, która zdalnie monitoruje i steruje urządzeniami chłodniczymi, przewidując potencjalne problemy i rozwiązując je przed ich wystąpieniem, co w znacznym stopniu wspomaga technologię automatyzacji obiektu.
CO2 jest naturalnym, zrównoważonym i niedrogim czynnikiem chłodniczym, a ponadto znacznie poprawia efektywność energetyczną, ponieważ więcej ciepła resztkowego z chłodzenia CO2 można odzyskać i wykorzystać gdzie indziej.
Dzięki zarządzaniu ogrzewaniem i chłodzeniem w tym samym systemie, obiekt może być samowystarczalny pod względem energetycznym. W ramach inteligentnego miasta wszelkie nadwyżki energii można przekazywać do sieci ciepłowniczej.